آموزشی, مدروز و فشن

آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

آشنایی با مدل های کیف زنانه - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

مقدمه :

امروزه انواع متفاوتی از سبک های مختلف کیف های دستی زنانه در بازار موجود می باشد . شما آنها را می‌توانید از طریق سایت های فروش کیف و یا مغازه ها خریداری کنید. تنوع این مدل کیف مارا واداشت تا در مورد آشنایی با مدل های کیف زنانه یادداشتی بنویسیم . هر مدل و هر نوعی از این کیف ها ویژگی ها و مشخصه ی خاص خود را دارند که می‌توانید بنا به سلیقه خود انتخاب کنید. اما جدا از سلیقه ، موضوع های دیگری هم وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است.  یکی از آن ها این است که این کیف چقدر با اندام شما تناسب دارد که در مقاله ایی با نام چگونه کیفی متناسب با اندام خودمان انتخاب کنیم در مورد آن مفصل صحبت کرده ایم . جدا از این مقوله ، اینکه کیفی که انتخاب میکنیم برای کدام فضا و مکان مناسب است نیز دارای اهمیت بالاییست . در دنیای مد و فشن امروز طراحان مطرح مد در جهان مدل های محتلفی از کیف های زنانه را طراحی و رونمایی میکنند .هر کدام از این کیف ها برای فضا و مکانی خاص طراحی میشود .در اینجا بخش  آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ) را به شما تقدیم میداریم.

Meghan Markle Black Dior Dress - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

آیا میدانید چند مدل یا چند سبک کیف در دنیای مد و فشن برای زنان طراحی میشود ؟ بنظرتان چند مدل کیف زنانه در جهان تعریف میشود که هر کدام برای کاربری خاص و مکانی خاص مورد استفاده قرار میگیرد .

اگر تمامی مدل هایی که در جهان در دنیای مد طراحی و تولید میشود را دسته بندی کنیم تقریبا 18 مدل یا سبک کیف تعریف میشود که هر کدام از آن ها کاربرد خاص و متمایز خود را دارد. شما در هنگام خرید هر مدل کیفی باید به این نکته توجه کنید که برای چه کاربری دقیقی از آن استفاده میکنید؟ یا برای کدام فضا و مکان میخواهید آن را همراه خود داشته باشید؟ ما در مورد تک تک این مدل از کیف های زنانه مطالبی آموزنده و مفید را جمع آوری کردیم که به زودی یکی پس از دیگری در قسمت مقاله های سایت قرار میگیرد .اولین مدل کیفی که به تشریح آن پرداخته ایم ، کیف زنانه ایست که کلاچ نامیده میشود. این کلمه در انگلیسی به صورت CLUTCH نوشته میشود. با زدن بر روی این کلمه میتوانید در سرچ گوگل انواع این مدل کیف را ببینید.

01 - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

کیف زنانه مدل کلاچ :

 شما کیف کلاچ را برای دانشگاه انتخاب نمی کنید و یا کیف کوله پشتی را برای مهمانی رفتن مهمترین چیز انتخاب کیف درست بسته به نوع فضا و کاربردی است که شما از آن کیف انتظار دارید.

کیف کلاچ برای اوقاتی است که شما در مهمانی ها و یا کلوب های شبانه به سر می برید و چیزهای ضروری مانند کارت بانکی، مقداری پول نقد و تلفن همراه را با خود در آن جای داده اید. از مزیت های بی نظیر این مدل کیف زنانه این است که کیف های کلاچ باعث زیبایی و افسونگری بسیار شما خواهند شد.هر مدل لباسی که به تن داشته باشید کیف های کلاچ نقش مکمل آن لباس را بازی میکنند و هماهنگی خاصی بین خود و لباس شما و در کل شخص شما خواهند داشت. این کیف ها نسبت به انواع کیف های زنانه بسیار متفاوت هستند و تفاوت آنها در فرم، اندازه و کاربرد آن هاست.

در توصیف کیف های کلاچ می توان این نکته را یادآور شد که بسیار کوچک و جمع جور هستند و دارای سطح صاف و بدون دستگیره می باشند. کیف های کلاچ اولین راه حل برای حل مشکل حمل کردن وسایل کوچک و ارزشمند با خود در مهمانی ها هستند. این کیف بیشتر از موادی ساخته و پرداخته شده اند که خیره کننده باشند . در بسیاری از آنها از چرم براق یا یراق های طلایی و نقره گون و یا سنگ های تزیینی استفاده شده تا خیرگی و درخشش آن را بیشتر و بیشتر کند .

ماهیت وجودی این چنین کیف هایی را در نقاشی های کلاسیک نیز می توان شاهد بود . سرآغاز پیدایش این نوع از کیف ها از قسمت شمالی عراق و شهر موصل نشات گرفته است. این نوع کیف در آن دوران مخصوص افراد متمول و مرفه ساخته و به کار گرفته می شده است . در اروپای میانی نیز بانوان کیف های کوچکی را به کمربند خود می بسته اند که دارای قلاب بسیارکوچکی برای حمل جواهرات آن بوده است.این شواهد اولین نقشه در پیدایش کیف های کلاچ بوده است.

آشنایی با مدل های کیف زنانه.jpg - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

 طرح های بسیار مدرن و تلاش های امروزی در طراحی بدیع و چشم نواز این نوع کیف ها محصول نهایی را بسیار جذاب و زیبا کرده است. طراحی بدنه ایی با بافتهای فلزی و یا پوشش فلزی از جمله طلا و نقره و دکمه ها و یراق های پر زرق و برق خیرگی و جذابیت این کیف ها را چندین برابر میکند و محدوده ی قیمتی آن را نیز بالا میبرد . استفاده از  جواهرات گوناگون و سنگ های قیمتی تزیینی نیز خود نوع دیگری از جنبه های زیباشناسانه می باشد که نظر قشر مرفه را به خرید این مدل کیف معطوف کرده است و موجب شده از هر سلیقه و با هر بودجه ایی این مدل کیف طرفداران خود را داشته باشد.

با حضور طراحان مانند ون کلیف و تیفانی که شروع به استفاده از جواهرات در این مدل کیف ها کردند. مد شدن این کیف ها به سرعت، روز افزون شد زیرا یکی از کیف های پرطرفدار از نظرستاره های هالیوود بود و یا شاید می توان به عنوان اولین اکسسوری مناسب برای حضور افراد ثروتمند در جشن ها و مهمانی ها از آن  یاد کرد.

 دهه‌های گذشته کیف کلاچ هیچ وقت از مد نیفتاده است و مد های مختلف آینده گرایانه در طراحی مجدد آن ها توجه شده است.

 چگونه کیف کلاچ را استفاده کنیم؟

 یکی از جذابیت های کیف کلاچ استفاده نمایشی از آن است. به خاطر همین موضوع بسیاری از بازیگران برای حضور در جشن ها ،جشنواره ها و میهمانی های سینمایی ، از این نوع کیف استفاده می‌کنند .همین نکته نشان از درایت و هوش این بازیگران در انتخاب کیف مشخص برای فضا و مکانی مشخص دارد چرا که یکی از نکات مهم در جلب توجه و افزایش زیبندگی آن ها هماهنگی و افزایش زیبایی ست که کیف آن ها بین لباس،چهره و فیزیک آن ها ایجاد کرده است .

پرنسس دایانا یکی از افراد معروفی است که از این نوع کیف برای پوشاندن خود در هنگام خروج از ماشین از نظر زاویه دید عکاسان استفاده می کرد .2آشنایی با مدل های کیف زنانه - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

استفاده از کیف کلاچ بیشتر از آنکه جلب توجه کند نوعی نمایش نیز می باشد برای مثال عروس خانواده سلطنتی بانو کیت میدلتون نیز همیشه کیف کلاچ را در دو دست خود گرفته که  این نیز بهانه ای است تا با بسیاری از افراد نیز دست ندهد.

 Kate Middleton Clutch Bag - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

در این مدل کیف زرق و برق و استفاده از زیوآلات بسیار کاملا معقول و منطقی جلوه میکند . چرا که بسیاری از زنان با اصالت در انتخاب مدل های مختلف کیف از مدل هایی ساده و بدون تزیین استفاد میکنند و سادگی را میپسندند.ولی در مورد این مدل کیف حتی خاندان های اشرافی وجود و حضور زرق و برق را لازم میدانند تا توجه و خیره کنندگی را در پی داشته باشد. این مدل کیف یکی از طرح های مورد استفاده ی هنرپیشگان، ثروتمندان و خانواده های سلطنتی در دنیاست . با این کیف ملکه ی میهمانی خواهید شد.

نوع نگه داشتن کیف کلاچ 

        1.نگه داشتن آن مانند روزنامه ایمن ترین راه ممکن برای نگه داشتن این مدل کیف زنانه می باشد و دست دیگر نیز آزاد است.

        2.نگه داشتن کیف کلاچ با دو دست در جلوی بدن

        3.نگه داشتن قسمت انتهایی آن که در این هنگام باید از از بسته شدن آن مطمئن بود.

       4.نگه داشتن بالای کیف که محل جای انگشت می باشد و روشی مطمئن میباشد زیرا تمامی کف دست با بدنه کیف درگیر است.

       5.نگه داشتن زیره بازو وقتی که دو دست شما مشغول به انجام دادن کاری میباشد.

کیف کوچک زنانه مشکی - آشنایی با مدل های کیف زنانه (قسمت اول : کیف کلاچ)

 

ترجمه و تالیف در استودیو طراحی و تولید بهل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *