آموزشی, اطلاعات

7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

هدیه روز مادر

روز مادر یکی از روزهای خاص در میان مناسبت‌های سال است و هدیه روز مادر بسیار مهم است. همه از کوچک تا بزرگ، از کودک تا جوان و از جوان تا کهن‌سال این روز را گرامی می‌دارند و برای چنین روزی تدارک می‌بینند. به دیدار مادر خویش می‌روند و برای قدردانی از مقام بزرگ مادرشان برایش هدیه‌ای به‌عنوان هدیه روز مادر می‌گیرند. گرچه هرچه به‌پای مادران بریزیم بازهم نمی‌توان دقیقه‌ای از زحمات آنان را جبران کرد، ولی هدیه دادن به مادر و توجه کردن به آن‌ها برایشان بسیار ارزنده و لذت بخش است. 

هدیه روز مادر 1 - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

مادران از فرزندان خود توقعی چندانی ندارند و همیشه سلامتی و موفقیت فرزندانشان از هر هدیه‌ای برای آن‌ها با ارزش ترست. حتی وقتی فرزندانشان بزرگ می‌شوند و خودشان نقش پدر و مادر را بر عهده دارند باز هم مادرانشان با دیدن خنده فرزند خوشحال‌اند و با دیدن غم او غمگین. هدیه روز مادر می‌تواند ورای هر بودجه و هر مقدار هزینه ای یک رخداد باکیفیت باشد با غافل‌گیری همراه باشد. حتی اگر یک شاخه گل برای مادرتان تهیه کردید با یک غافل گیری هدیه روز مادر همیشه در یاد او می‌ماند.

هدیه روز مادر 6 - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده اول : گلدان گل و گیاه

بسیاری از مادران به پرورش گل و گیاه علاقه‌ی بسیار دارند، خیلی از آن‌ها حتی در آپارتمان‌های کوچک هم‌ردیفی از گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی را پرورش می‌دهند و وقت مشخصی از روز را با گلدان‌هایشان سرگرم هستند. یکی از هدایایی که می‌توانید برای مادرتان تهیه کنید انواع گل و گیاهانی ست که او دوست دارد داشته باشد. می‌توان یک یا چند گلدان گل و گیاه را خریداری کنید و در کنار آن کتابی درباره پرورش و سلامتی این دسته از گل و گیاهان تهیه کنید و همه را باهم برای هدیه روز مادر به او تقدیم کنید. می‌توانید او را به بهانه‌ای از خانه بیرون ببرید و گل‌ها و گیاهانی که تهیه کردید را به خانه ببرید و آن‌ها درجایی جلوی دید کنار هم بچینید و بعد از آن با مادر به خانه برگردید تا او را به خوبی غافل‌گیر کنید. در انجام این کار به دستیار نیاز دارید. حتماً از همسر، برادر یا خواهر یا پدر خود کمک بگیرید. حتی می‌توانید همه باهم برای تهیه چنین هدیه‌ای همکاری کنید و تعداد گل‌ها گیاهان و گلدان‌های بیشتری را برای هدیه روز مادر تهیه کنید.

گل و گیاه هدیه - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده دوم : آنچه مورد نیاز مادر است

می‌توانید بررسی کنید چه چیزی از وسایل یا مایحتاج مادرتان کهنه شده، یا استفاده از آن برای مادر سخت شده یا دیگر قابل استفاده نیست. همان را برای او تهیه کنید. ممکن است وسایل شخصی مادرتان کهنه شده باشد یا وسایلی که او بیشتر با آن‌ها سروکار دارد فرسوده شده باشد و کار کردن با آن برای مادر سخت باشد. ممکن است کیف دستی یا کیف پول او غیرقابل استفاده شده باشد یا امکان دارد کیفی که استفاده می‌کند دیگر قدیمی شده باشد اینجاست که شما می‌توانید برایش مدلی نو و برازنده را تهیه کنید. این‌گونه علاوه بر هدیه روز مادر، اینکه حواستان به کهنه شدن یا قدیمی شدن و غیر قابل استفاده شدن وسایل مادرتان هست نیز برای او بسیار ارزشمند خواهد بود. حتی اگر به تنهایی نتوانستید آن را تهیه کنید می‌توانید از اعضای خانواده کمک بگیرید و آن‌ها را نیز در این حرکت پسندیده سهیم کنید.

ایده سوم : سفر

سفر همیشه از جذابیت‌های فراوان برخوردار بوده است. شما می‌توانید در روز مادر بلیتی برای او و پدرتان تهیه کنید و آن‌ها را حتی به یک سفر یک روزه بفرستید. اگر امکان دارد می‌توانید این سفر را خانوادگی کنید و یک یا دو روز و حتی بیشتر ، یک مسافرت را برنامه ریزی کنید. سفر همواره موجب خوشحالی و خلق خاطرات خوش است. در سفر روابطتان با مادر و یا روابط خانوادگی همه‌تان مستحکم‌تر و خاطره انگیز تر می‌شود و هر بار که به یاد خاطرات بیفتید قطعاً مادر یادش خواهد بود که سفر هدیه روز مادر بوده است. با توجه به اینکه این روزها بسیاری از خانواده‌ها در آپارتمان زندگی می‌کنند، این سفر می‌تواند موجب گریز از هرگونه یکنواختی شود و حال و روحیه مادرتان را چندین برابر بهتر کند.

مسافرت - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده چهارم : محصولاتی برای ست کردن

اگر می‌خواهید مادرتان را غافل‌گیر کنید بهتر است کمتر به دنبال خرید لباس یا کفش برای او باشید، بسیار دیده شده که این مدل محصولات از نظر رنگ با سلیقه خانم‌ها هماهنگ نبوده و یا اینکه سایز لباس تفاوت دارد، با اینکه روی  لباس‌ها یک شماره سایز درج شده و این ممکن است از جذابیت غافل گیری شما کم کند. چرا که باید دوباره به فروشنده مراجعه کنید و هدیه خریداری شده را تعویض کنید. گاهی هم با توجه به ابعاد و شکل لباس ممکن است از مدل لباس خوششان نیاید ولی به خاطر شما چیزی نگویند و این لباس تا همیشه در کمد بماند. بهتر است به‌جای خرید محصولاتی که سایز بندی شده هستند مثل کفش و البسه که امکان غافل‌گیری مادر را از شما می‌گیرد از محصولات مکمل کفش و لباس استفاده کنید. مثلاً تهیه شال و کیفی هم‌رنگ که مادرتان هم‌رنگ آن یا مشابه آن کفش، لباس یا جواهری دارد. خرید کیفی زنانه که بر اساس مد روز باشد و با کفش و لباس‌های مادر ست شود، او را همیشه به یاد شما می‌اندازد چراکه شما پوشاک او را تکمیل کردید و با هدیه روز مادر، او را صاحب یک ست شیک و زیبا کرده‌اید.

کیف چرمی زنانه شیک زرشکی - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده پنجم : کتاب هدیه ای همیشگی

کتاب ماندگارترین و زیباترین هدیه ایست که هرکسی می‌تواند به عزیزش هدیه بدهد و همیشه در کتابخانه ماندگار یاد شمارا تداعی می‌کند. اگر مادرتان اهل مطالعه هستند می‌توانید برای او کتاب هدیه دهید. کتاب‌هایی ادبی مثل رمان‌ها و دفتر شعرها، یا کتاب‌هایی که به علایق ایشان برمی‌گردد. مثلاً برخی مادران به پخت شیرینی علاقه دارند، برخی به روش‌های بافت بافتنی یا قالیچه، عده ای به طبخ غذا، مطالعه دانستنی‌ها و اطلاعات عمومی، عده ای به سینما و فیلم و … . شما می‌توانید با نگاه به علاقه و سلیقه‌های ایشان چند کتاب برایشان به عنوان هدیه روز مادر تهیه کنید. این هدیه هیچ گاه کهنه نمی‌شود و همواره یادگاری از شما باقی خواهد ماند.

هدیه کتاب - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده ششم : طلا و زیورآلات

زیورآلات یکی از هدایایی است که می‌توانید برای هدیه روز مادر تهیه کنید. امروزه گالری با توجه به قیمت بالای طلا مدل‌های ریزنقش و جذابی را تولید کرده‌اند که در کنار زیبایی و ارزشمندی به دلیل ساخته شدن از طلا قیمت بسیار بالایی ندارد و می‌توان آر این مدل‌ها دیدن کرد و آنچه مطابق سلیقه مادر است را به‌عنوان هدیه روز مادر خریداری کرد. اگر چنین بودجه‌ای نیز بسیار بالاست می‌توانید زیورآلاتی تهیه کنید که در آن از طلا هم استفاده‌شده است. امروزه دستبندها، گردنبندها و گوشواره‌های بسیار متنوعی وجود دارد که با چرم، سنگ‌های قیمتی و زیورآلات دیگر تزیین‌شده است و پلاک آن از طلا ساخته‌شده است. قیمت این محصولات به طبع بسیار کمتر است و می‌تواند هدیه‌ای ماندگار باشد.

کادویی طلا - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

ایده هفتم : گل و ؟؟؟

گل یکی از بهترین هدایا برای بانوان است. اما عمر گل کوتاه است و بعد از چندی دیگر رنگ و جذابیت اولین روز را ندارد. اما برای هدیه‌ی روز مادر ایده‌ی نابی ست. برای اینکه یاد گل همواره در ذهن و دل مادر برجای بماند می‌توانید در کنار گل هدیه‌ی دیگری هم تدارک ببینید و یا اینکه در ارائه‌ی گل خلاقیت به خرج دهید تا همواره در یادها بماند. مثلاً سبد کوچکی از گل تهیه کنید و یک کیف زیبا و مناسب زنانه نیز تهیه کنید. سبد کوچک گل را در داخل کیف قرار دهید و کیف را کادو شده به او تقدیم کنید.

هدیه روز مادر 8 - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

می‌توانید ساقه تعدادی گل را ببرید و از گل‌فروش بخواهید آن را به خوبی بسته‌بندی کند و آنگاه آن را در داخل کیف قرار دهید. مادر با باز کردن درب یا زیپ کیف با گل‌ها مواجه می‌شود و گرچه عمر گل کوتاه است. ولی آن کیف همیشه مادر را یاد عطر و زیبایی آن گل‌ها می‌اندازد.

هدیه روز مادر 2 - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

به یاد داشته باشید هرانچه تهیه میکنید تا برای هدیه روز مادر تقدیم کنید از تهیه کارت پستال دست ساز یا آماده غافل نشوید . این یک شناسنامه برای هدیه شما خواهد بود. تاریخ بزنید و نوشته ایی برای مادرتان بنویسید تا تمام این روز خاطر انگیز در یاد خانواده و مخصوصا مادر خانواده به خوبی و به یادگار بماند .

اگر یکه باشی به نام آوری             اگر مهر باشی به روشنگری
اگر  روزگاری  تو را  بر نهند             نگین حکومت بر انگشتری
دو صد حشمت آنچنانی تو را          نیرزد به یک لحظه بی مادری

 با آرزوی سلامتی برای همه مادران 

هدیه روز مادر 5 - 7 ایده جذاب برای هدیه روز مادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *